Diyarbakır Memorial Hastanesi

Memorial Diyarbakır Hastanesi, Memorial Sağlık Grubu’nun 7’nci hastanesi olarak 2011 yılında hizmete girmiştir. Memorial’ın kaliteli sağlık hizmetlerinin Diyarbakır’daki iki adresinden biri olan Memorial Diyarbakır; alanında uzman isimlerden oluşan akademik kadrosu, modern tanı ve tedavi üniteleri, ileri teknolojik donanımı, hasta konforuna uygun mimarisi ile yalnızca Diyarbakır’a değil, tüm bölgeye ve yurt dışı hastalarına da hizmet verecek şekilde tasarlanmıştır.

Hasta Konforuna Yönelik Mimari

Memorial Diyarbakır Hastanesi, 14 bin metrekarelik kapalı alan üzerine kurulmuştur ve 141 yatak kapasitesine sahiptir. Hastanede; 6 ameliyathane, 23 yenidoğan ve 20 genel yoğun bakım olmak üzere toplam 43 yoğun bakım yatağı bulunmaktadır.

Etik ve kaliteli sağlık hizmetlerini; seçkin akademik kadrosu, alanında uzman sağlık personeli ve ileri teknolojik altyapısıyla sunan Memorial Diyarbakır Hastanesi, hasta ve hasta yakınlarının konforuna yönelik tasarımı ile de öne çıkmaktadır. Aydınlık ve ferah lobi alanı, poliklinik bekleme noktaları, hastaların ev rahatlığında sağlık hizmeti alabilecekleri odaları, konfor ayrıcalığı sunan süitler ve engelli hastaların ihtiyaçlarına özel düzenlenmiş bölümleri ile ileri tıp mimarisine sahiptir.